| Fuel Filter FC5501 FC-5501 BF1248 H19WK01 D638-002-02+B FC2703 Parameter: | |
| Part Number | FC5501 FC-5501 BF1248 H19WK01 D638-002-02+B FC2703 |
| Brand | Tamfiney |
| Weight | 768 g |
| Height | 174 mm |
| Outer Diameter | 93 mm |
| Inner Diameter/ Thread Size | 1-14 UNS |
| Minimum Order | 100 PCS |
| Place of Region: | Zhejiang, China |
| Payment Terms: | T/T |
| Price Terms: | FOB |
| Lead Time: | 30 to 50 days based on order quantities |
| Market Type: | After Market |
| Current Export Market: | Southeast Asian,North America, South America, Western Europe, Eastern Europe, Africa, Oceania |
Applications:
INGERSOLL RAND XHP 760 WCAT
ISUZU 6 WG 1TQA
JCB 4608120JS 330 LCJS 460 LC/AMSJS 500
KOMATSU 4 D 1304 D 130.1D 155D 275 A-2D 375 465-3PC 1100-6PC 300-3PC 300-5PC 340-6K LCPC 360PC 400S 4 D 120S 6 D 108 E-2S 6 D 125-1S 6 D 170-1SA 12 V 140-1WA 380-1WA 400-1WA 420WA 420-1WA 450-1WA 450-1WA 470-1WA 470-3HWA 700-1WA 800-1WA 800-2WD 600
LUGGER L 6108 AL 6108 A2L 6125 AM 6108M 6125 A/TM 6125 QA/QTNL 6108 ANL 6108 TNL 6125 A/T
NEW HOLLAND E 485
Professional Diesel Filters FC5501 FC-5501 BF1248 H19WK01 D638-002-02+B FC2703
